Elon Musk znów zwalnia za niewygodne pytania Jeśli miliarder naprawdę kocha wolność słowa, to jest to trudna miłość

elon musk zwalnia

Aktorka pochwaliła przejęcie platformy przez Musk na Instagramie i podzieliła się prośbami fanów o przywrócenie jej konta. Prezes Tesli i SpaceX jest sprawdzany przez „władze federalne” w sprawie jego postępowania w wartej 44 miliardy dolarów transakcji przejęcia Twittera, poinformowała platforma we wniosku sądowym. W e-mailu do pracowników w piątek 3 czerwca Musk powiedział, że Tesla zmniejszy zatrudnienie o 10 proc., ponieważ „w wielu obszarach jest przeciążona personelem”. Informację potwierdziła osoba zaznajomiona z sytuacją w firmie.

  1. Niektórzy pracownicy etatowi i kontraktowi, aby odzyskać dostęp do narzędzi pracy, musieli być włączani do systemów firmy od nowa, tak jakby byli świeżo zatrudnieni.
  2. Zrobił to, mimo tego że wcześniej określał się jako “absolutysta wolności słowa” – zauważa Bloomberg.
  3. Wedle źródeł Reutersa zarówno Agrawal, jak i Segal znajdowali się w siedzibie Twittera w San Francisco w momencie finalizowania umowy, po czym zostali wyprowadzeni z siedziby firmy.
  4. W rezultacie osoby, które miały problemy z identyfikatorami lub komputerami, musiały wysyłać SMS-y do menedżerów lub kolegów z zespołu, by sprawdzić, czy rzeczywiście zostały zwolnione.
  5. Pracowników, a biura firmy zostały tymczasowo zamknięte.
  6. Jej pracowników.Miliarder w kwietniu złożył ofertę zakupu Twittera, opiewającą na 44 mld dolarów.

Wyjątek stanowią sytuacje, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Musk zapowiedział, że chce się rozprawić z kwestią botów spamujących na Twitterze i udostępni algorytmy określające sposób Recenzje brokera MaxiTrade prezentowania treści użytkownikom. Jednak nadal nie podał szczegółów, jak to wszystko osiągnie i kto będzie kierował firmą. Zapowiedział za to, że zamierza ograniczyć zatrudnienie w firmie, co sprawiło, że około 7500 pracowników Twittera martwi się o swoją przyszłość.

Elon Musk sfinalizował przejęcie Twittera. Już zwolnił pierwsze osoby

Na początku października miliarder zmienił zdanie po raz kolejny i oświadczył, że jest gotów kupić Twittera za pierwotnie uzgodnioną z serwisem cenę 44 mld dolarów. Miliarder w kwietniu złożył ofertę zakupu Twittera, opiewającą na 44 mld dol. Na początku października miliarder zmienił zdanie po raz kolejny i oświadczył, że jest gotów kupić Twittera za pierwotnie uzgodnioną z serwisem cenę 44 mld dol. Miliarder w kwietniu złożył ofertę zakupu Twittera opiewającą na 44 mld dol. Zaznaczył przy tym, że jednym z jego priorytetów będzie zmniejszenie liczby fałszywych kont na serwisie.

elon musk zwalnia

Mediów publicznych, powstały poza siedzibą prokuratury. Były reprezentant Polski udzielił pierwszego wywiadu od wybuchu wojny w Ukrainie. Mam rodzinę, której byt muszę zabezpieczyć, mam pracę, którą muszę wykonywać – mówi w rozmowie z TVP Sport. Microsoft i OpenAI robią kolejny krok w technologicznej rewolucji.

Flipy na rynku pierwotnym. Jaki VAT od cesji umowy deweloperskiej?

Firmy, które doprowadziły do boomu na sztuczną inteligencję, wprowadzając na rynek system ChatGPT, teraz szykują kolejny ruch. Polska pomaga i będzie pomagać Ukrainie w czasie wojny z Rosją, ale w sprawach naszych interesów rolnych nie będziemy ustępować. Ukraińska strona nie gra fair – mówi Michał Kołodziejczak, wiceminister rolnictwa i szef AgroUnii. Spektakl multimedialny BEKSIŃSKI.LIVE powiększa zainteresowanie twórczości wybitnego, tragicznie zmarłego malarza. W tym roku zaplanowano koncerty w Krakowie (26.04), Lublinie (22.05), Olsztynie (13.06) i Szczecinie (28.09).

Zmienił też opis na swoim profilu na Twitterze na „Chief Twit”. Podczas Forum Ekonomicznego w Katarze, Musk uściślił, że Tesla zmniejszy liczbę etatowych pracowników w ciągu najbliższych trzech miesięcy. — To wciąż tylko chaos — powiedział jeden z rozmówców o działalności firmy pod rządami Muska. Biznesmen podjął decyzję o skasowaniu możliwości pracy zdalnej i wydłużeniu godzin pracy. CEO oczekuje od zatrudnionych gotowości do 80-godzinnych tygodni pracy, w których trakcie wykażą się “maniakalnym poczuciem pilności”.

elon musk zwalnia

Zawirowania kadrowe w firmie Elona Muska od tygodni są na ustach całego świata. Pod koniec maja najbogatszy człowiek świata poinformował swoich pracowników o obligatoryjnych powrotach do pracy biurowej. Elon Musk zaczął w piątek zwalniać pracowników Twittera, którego niedawno przejął. Tymczasem duże koncerny wstrzymały zamieszczanie reklam na platformie. Grupa https://www.dowjonesrisk.com/co-mysle-o-lexatrade-moje-opinie-o-brokerze/ Volkswagen poinformowała w piątek, że nakazała, by marki Skoda, Seat, Cupra, Audi, Lamborghini, Bentley, Porsche i Ducati zrezygnowały na razie z wszelkiej płatnej promocji na Twitterze. Reklamodawcy obawiają się, że moderowanie treści zamieszczanych na Twitterze nie będzie równie surowe wobec mowy nienawiści, fake newsów i podobnych wpisów jak poprzednio.

Elon Musk przejął Twittera i zaczął zwalniać. „Ptak został uwolniony”

Agencja zauważa, że Elon Musk przed przejęciem Twittera określał siebie “absolutystą wolności słowa”. A jednak dość nerwowo reaguje na każdy przejaw krytyki, jaki kierują w jego kierunku podwładni. W ciągu ostatnich 90 dni z Twittera odeszło około 530 pracowników, czyli o 60 proc.

Zmiany w atomowej spółce Orlenu. Nie ma już ludzi poprzedniego zarządu

I to pomimo faktu, że koncern nie podlegał zachodnim sankcjom. CNN sugeruje, że wraz z przejęciem Twittera przez Muska może wrócić także jego założyciel Jack Dorsey, który ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego w listopadzie 2021 r. Chociaż Dorsey powiedział, że formalnie nie wróci na Twittera, to prywatnie przedyskutował przejęcie z Muskiem i udzielił mu rady. Peiter Zatko, były szef cyberbezpieczeństwa w Twitterze, będzie zeznawał w Senacie w sprawie oskarżeń wobec platformy o rażące zaniedbania. Przesłuchanie ma się odbyć w dniu zatwierdzania przez akcjonariuszy umowy przejęcia przez Elona Muska.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *